7 lutego w serwisie YouTube wystartował nowy kanał Sabaton History Channel, promujący twórczość zespołu poprzez opowiadanie o wydarzeniach historycznych stanowiących inspiracje dla jego piosenek. Za część historyczną odpowiadać będzie historyk Indy Neidell z kanału TimeGhost History, a w każdym odcinku będzie mu towarzyszył jeden z członków zespołu, opowiadający historie i anegdoty związane z samą piosenką i procesem jej powstawania.

W filmach będą wykorzystane fragmenty teledysków oraz nagrania archiwalne i grafiki. Każdy odcinek będzie trwał około piętnastu minut.

Pierwsze nagranie dotyczące piosenki „40:1” ukazało się 7 lutego. Kolejne będą publikowane w każdy czwartek o 15.30. Swojego odcinka ma się doczekać każda historyczna piosenka nagrana przez Sabaton, w tym te, które znajdą się na albumie, który jest w trakcie nagrywania. Oznacza to, że nowe odcinki będą się pojawiały przez ponad rok.

O wyborze „40:1” na temat pierwszego odcinka opowiada basista Sabatonu Pär Sundström.

– To nie tylko jedna z naszych najpopularniejszych piosenek – mówi Sundström. – Wielu ludzi mówi nam, że to właśnie dzięki tej piosence zaczęli słuchać Sabatonu, i jest ona stałą częścią koncertów od ponad dziesięciu lat, więc jestem pewien, że widzom spodoba się historia, która za nią stoi. Historycy podeszli do sprawy bardzo poważnie i uważam, że nawet my nauczymy się czegoś z Sabaton History Channel.

Zobacz też: Pogrzeb kapitana Raginisa

(sabaton.net)

Sabaton