Afgańskie siły bezpieczeństwa poinformowały, że w wyniku potyczki między oddziałami rządowymi a talibami ciężko ranny został rzecznik prasowy grupy Zabihullah Mudżahid. Do starcia miało dojść w prowincji Farjab 13 sierpnia. Doniesienia te zostały szybko zdemontowane przez samych talibów.

O potyczce między Afgańczykami a siłami ekstremistów poinformował generał brygady Amanullah Mobin. Nie zdradził jednak żadnych szczegółów dotyczących walk, w których wyniku ranny miał zostać Mudżahid. Dziennikarze agencji prasowej Pajhwok próbowali skontaktować się z rzecznikiem prasowym talibów, ale pozostawał on nieuchwytny.

Sytuacja w dystrykcie pozostaje bardzo napięta. O kontrolę na tą częścią prowincji rywalizują talibowie, przedstawiciele samozwańczego Państwa Islamskiego i oddziały lojalne wobec rządu w Kabulu. Kilka tygodni przed potyczką doszło do poważnego starcia między rywalizującymi ekstremistami. W wyniku strzelaniny w wiosce Szerbig zabity został Dżabir – były członek talibów, który przeszedł na stronę Daisz.

Zobacz też: Rywalizacja Indii i Pakistanu w Afganistanie martwi USA

(pajhwok.com)

1st Lt. Samuel Otto