Koncern Leonardo dostarczył do Międzynarodowej Szkoły Treningu Lotniczego (International Flight Training School) pierwsze dwa samoloty M-346 Master. Szkoła jest wspólnym przedsięwzięciem koncernu i włoskich sił powietrznych. Ma podnieść poziom i zakres szkolenia oferowanego przez 61. Skrzydło.

Szkoła ma siedzibę w bazie 61. Skrzydła w Galatinie na południu Włoch. Tam też stacjonuje osiemnaście M-346 należących do włoskich sił powietrznych. Włoska jednostka prowadzi szkolenie operacyjne dla pilotów przygotowywanych do służby na najnowszych samolotach bojowych jak Eurofighter Typhoon i F-35 Lightning II.

Natomiast nowa szkoła międzynarodowa będzie oferowała szerszy, zintegrowany system szkolenia oparty głównie na samolotach M-345. Będą one wykorzystywane w drugiej i trzeciej fazie szkolenia, a M-346 – w fazie czwartej, wprowadzającej do latania myśliwcami (Lead In to Fighter Training, LIFT). Większość wyposażenia dla szkoły zostanie dostarczona w przyszłym roku, a w 2021 roku nowa szkoła przejmie całkowicie szkolenie zaawansowane i przedoperacyjne włoskich pilotów.

Zobacz też: Włosi rozwijają szkolenia pilotów

(airforce-technology.com)

Leonardo