Inspektorat Uzbrojenia opublikował ogłoszenie o chęci zakupu samochodów sanitarnych wielonoszowych. Zamówienie podstawowe obejmuje 175 samochodów, ale w ogłoszeniu zawarta jest również opcja na maksymalnie 202 pojazdy.

Samochody powinny mieć napęd 4×4 i być fabrycznie nowe. Dopuszcza się, by pochodziły z drugiego półrocza roku poprzedzającego dostawę. Samochód wraz z zabudową specjalistyczną i wyposażeniem medycznym powinien dysponować jeszcze 1300 kilogramami ładowności. Wraz z samochodami dostawcy powinni zaoferować pakiet szkoleń, dokumentację techniczną i obsługę serwisową w autoryzowanych serwisach w Polsce i za granicą. Bardziej szczegółowe wymagania zostaną przedstawione tylko wykonawcom zaproszonym do składania ofert.

Aby zostać dopuszczonym do składania ofert, firma będzie musiała pochwalić się między innymi odpowiednim zapleczem finansowym, a także udowodnić, że dostarczyła już wcześniej przynajmniej pięć samochodów specjalnych w układzie 4×4. Inspektorat Uzbrojenia zamierza zaprosić do przetargu maksymalnie ośmiu oferentów. Przy wyborze kluczowa będzie cena, która stanowi aż 85% oceny oferty, a 15% stanowią kryteria techniczne. Oferty można składać do 12 lipca.

Zobacz też: MON szuka nowych spadochronów desantowych

(iu.wp.mil.pl)

Maciej Hypś, Konflikty.pl