Dowódca 49 Pułku Śmigłowców Bojowych płk dypl. pil. Adam Trzeciak ma zaszczyt zaprosić wszystkich sympatyków wojska na festyn wojskowy, który zostanie zorganizowany na terenie jednostki w najbliższą sobotę.

W listopadową sobotę,19.11.2011 roku, podczas uroczystej zbiórki na pasie lotniska 49 Pułk Śmigłowców Bojowych obchodzić będzie święto 44-lecia istnienia jednostki w Pruszczu Gdańskim oraz 30-lecia obecności śmigłowców szturmowych Mi-24 na ziemi Pomorza. Oprócz tych ważnych jubileuszy ceremonia połączona będzie z powitaniem żołnierzy, którzy przez ostatnie pół roku służyli w ramach Samodzielnej Grupy Powietrzno-Szturmowej IX zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.

Podczas festynu zostanie zorganizowany pokaz uzbrojenia i sprzętu wojskowego. Będzie można zobaczyć m.in. latające w 49 pśb śmigłowce Mi-2 i Mi-24 oraz samoloty bezzałogowe. Sprzęt zaprezentuje nie tylko wojsko – także policja i straż pożarna. Aeroklub Gdański zorganizuje loty widokowe. O godzinie 11 na pasie lotniska odbędzie się uroczysta zbiórka z udziałem kompanii honorowej, pocztów sztandarowych i orkiestry Straży Granicznej. Zapowiedziana jest również powietrzna defilada.

Po zbiórce pokazy dynamiczne: ratownictwo drogowe, chemiczne i powietrzne oraz bezzałogowy samolot rozpoznawczy.

Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00.

(lotniczapolska.pl, 49psb.pow.mil.pl)