22 września na terytorium Północnego Waziristanu przy granicy z Afganistanem doszło do potyczki między pakistańskim wojskiem a grupą terrorystów. W wymianie ognia śmierć poniosło siedmiu żołnierzy i dziewięciu bojowników. Wśród zabitych wojskowych znalazło się dwóch szeregowych, czterech sierżantów i jeden kapitan.

Pakistańczycy atakowali zidentyfikowaną kryjówkę bojowników działających na obszarze Terytoriów Plemiennych Administrowanych Federalnie. Ciała zabitych terrorystów zabrano w celu ich identyfikacji. Grupa od dłuższego czasu była obserwowana przez pakistańskie służby specjalne. Według informacji wywiadu bojownicy przybyli z Afganistanu i założyli bazę operacyjną w Północnym Waziristanie.

Terytoria Plemienne Administrowane Federalnie stanowią wyjątkowo niestabilny obszar. W 2014 roku pakistańskie siły zbrojne przeprowadziły w Waziristanie operację pod kryptonimem „Zarb-e-Azb”, dzięki której udało się oczyścić region z większości przybyłych z Afganistanu terrorystów. Niektórzy zdołali jednak zbiec i ukryć się w trudnym terenie.

Zobacz też: Su-35 dla Pakistanu jako „kara” dla Indii?

(tribune.com.pk)

US Air Force / Senior Airman Clay Lancaster