konflikty
Strona głównaHistoriaMilitariaRecenzjeAktualnościWideoTapetyTestyForum
Strona Główna » Aktualności » Militaria

Nowy rosyjski czołg podstawowy już w 2013 roku


Podziel się z innymi:

Weź udział w dyskusji

   Zobacz całą galerię (1)


   Zobacz całą galerię (1)
Wiceminister obrony Rosji Aleksander Suchorukow poinformował media, że siły zbrojne mogą otrzymać pierwsze egzemplarze czołgu Armata już w 2013 roku.

„Uralwagonzawod poinformował nas, że pierwszy prototyp przeznaczony do testów w ramach projektu Armata zostanie dostarczony 10 miesięcy wcześniej niż przewidywał plan” powiedział Suchorukow. Wedle dotychczasowych przewidywań armia miała dopiero w 2014 otrzymać pierwszy egzemplarz do przeprowadzenia prób poligonowych. Dostawy pierwszych seryjnych egzemplarzy planowane są na rok 2015, w ciągu następnych 5 lat rosyjska armia ma otrzymać łącznie 2300 czołgów Armata.

Opracowany w zakładach Uralwagonzawod czołg podstawowy Armata łączy w sobie rozwiązania opracowane początkowo dla wozów Czarny Orzeł i Obiekt 195. Z dostępnych danych wynika, że Armata będzie uzbrojona w działo kalibru 125 mm z automatem ładowania. Na uzbrojenie pomocnicze składać się mają wkm 12,7 mm oraz granatnika 57 mm (?). całość uzbrojenia ma zostać umieszczona w bezzałogowej wieży, sama załoga ma zajmować stanowiska w kadłubie. Czołg ma być wyposażony w nowoczesny pancerz wielowarstwowy. Projekt Armata jest także próbą stworzenia uniwersalnej platformy bojowej (roboczo nazywanej T-99), na tym samym podwoziu, co czołg mają zostać opracowane bojowy wóz piechoty, ciążki transporter opancerzony, działa samobieżne, wozy saperskie i zabezpieczenia technicznego.

(armyrecognition.com)
Data dodania: 09.08.2012 · Data modyfikacji: 09.08.2012· Liczba wyświetleń: 2797

Autor:

Paweł Behrendt

Liczba artykułów autora: 632

Skomentuj artykuł i dołącz do dyskusji!Zobacz inne artykuły w tej kategorii

Początek budowy największej łodzi latającej świataPoczątek budowy największej łodzi latającej świata
Paweł Behrendt 
Kolejny test chińskiej tarczyKolejny test chińskiej tarczy
Paweł Behrendt 
W bieżącym roku dostawy Mi171Sz do PeruW bieżącym roku dostawy Mi-171Sz do Peru
Andrzej Pawłowski  
Dwa kolejne niszczyciele Aegis dla JaponiiDwa kolejne niszczyciele Aegis dla Japonii
Paweł Behrendt 

Portal historyczno-militarny Konflikty.pl pragnie szerzyć wiedzę o historii Polski i świata, ze szczególnym uwzględnieniem najintensywniejszego i najstraszniejszego z jej przejawów: historii wojen oraz narzędzi używanych do ich prowadzenia. Publikujemy teksty zarówno uznanych badaczy ze stopniami naukowymi, jak i doświadczonych pasjonatów, niemniej jednak na pierwszym miejscu niezmiennie stawiamy jakość.

Zobacz nasze profile:
       
Portal historyczno-militarny Konflikty.pl zarejestrowano w międzynarodowym systemie informacji o wydawnictwach ciągłych i oznaczono symbolem: ISSN 2082-7903.