konflikty
Strona głównaHistoriaMilitariaRecenzjeAktualnościWideoTapetyTestyForum
Strona Główna » Aktualności » Militaria

Sułtanat Brunei kupi 12 śmigłowców z Mielca

Podziel się z innymi:

Weź udział w dyskusji

   Zobacz całą galerię (1)

S-70i Black Hawk
S-70i Black Hawk

   Zobacz całą galerię (1)
W ubiegły piątek, 2 grudnia, Sikorsky Aircraft podpisała kontrakt z Ministerstwem Obrony Brunei na dostawę dwunastu helikopterów S-70i Black Hawk. Maszyny zostaną wyprodukowane w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu. Umowa obejmuje również zapewnienie części zamiennych, szkoleń oraz wyposażenia obsługi naziemnej. Kontrakt przewiduje opcję zakupu przez resort obrony Brunei kolejnych dziesięciu helikopterów.

– Jestem dumny, że śmigłowce z Mielca znalazły kolejnego odbiorcę za granicą – mówi Janusz Zakręcki, prezes zarządu PZL Mielec. – Decyzja rządu Brunei o wyborze helikoptera S-70i Black Hawk potwierdza jego najwyższą jakość i niezawodność. Ten kontrakt to dowód zaufania, jakim na całym świecie cieszą się produkowane przez nas statki powietrzne.

Ważnym elementem kontraktu jest zlokalizowanie przez Sikorsky jednego z symulatorów helikoptera S-70i w regionie Azji Południowo-Wschodniej. Umożliwi to pilotom z Brunei rozpoczęcie szkoleń jeszcze przed dostawą pierwszej z zamówionych maszyn, co zaplanowano na początek 2013 roku. Ministerstwo Obrony Brunei ogłosiło wybór 15 listopada po wielomiesięcznej procedurze przetargowej.

– Dziękujemy rządowi Brunei za wybór S-70i jako helikoptera dla Sił Zbrojnych Sułtanatu Brunei – mówi Robert Kokorda, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu firmy Sikorsky. – Jesteśmy gotowi do ścisłej współpracy z Siłami Zbrojnymi Sułtanatu Brunei, aby zapewnić im najwyższej klasy obsługę szkoleniową oraz wsparcie logistyczne przez cały okres użytkowania naszych helikopterów.

Obecnie ponad trzy tysiące Black Hawków jest użytkowanych w 30 krajach na całym świecie, m.in. przez armię Stanów Zjednoczonych. S-70i to najnowszy wariant w tej rodzinie.

Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. (PZL Mielec), spółka zależna od Sikorsky Aircraft Corporation, są największym producentem statków powietrznych w Polsce. Dzięki rozbudowie własnego zaplecza badawczo-rozwojowego i poszerzeniu profilu produkcji o produkcję śmigłowców S-70i Black Hawk przedsiębiorstwo stało się najbardziej zaawansowanym technicznie producentem w polskim przemyśle lotniczym.

(Euro SRCG)



Data dodania: 08.12.2011 · Data modyfikacji: 08.12.2011· Liczba wyświetleń: 474

Zobacz inne artykuły w tej kategorii

Ostatni Spartan dotarł do BułgariiOstatni Spartan dotarł do Bułgarii
Maciej Hypś
Alenia Aeronautica dostarczyła ostatni z trzech zamówionych przez Bułgarskie Siły Powietrzne samolot C-27J Spartan. Ceremonia przekazania maszyny odbyła się 31 marca na lotnisku w Sofii. Włoska firma otworzyła także lokalne centrum serwisowe dla tych samolotów.
Brazylia ujawnia kontrakt na zakup śmigłowców Mi35Brazylia ujawnia kontrakt na zakup śmigłowców Mi-35
John Cool
W środę podczas wizyty prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa w Brazylii ujawniono, że kraj ten zakupił 12 śmigłowców uderzeniowych Mi-35.

Skomentuj artykuł i dołącz do dyskusji!

AutorAutor
Redakcja  
Łukasz Golowanow

Liczba artykułów autora: 295
AutorPatronat medialny

Berlińskie Wrota
Portal historyczno-militarny Konflikty.pl pragnie szerzyć wiedzę o historii Polski i świata, ze szczególnym uwzględnieniem najintensywniejszego i najstraszniejszego z jej przejawów: historii wojen oraz narzędzi używanych do ich prowadzenia. Publikujemy teksty zarówno uznanych badaczy ze stopniami naukowymi, jak i doświadczonych pasjonatów, niemniej jednak na pierwszym miejscu niezmiennie stawiamy jakość.

Zobacz nasze profile:
       
Portal historyczno-militarny Konflikty.pl zarejestrowano w międzynarodowym systemie informacji o wydawnictwach ciągłych i oznaczono symbolem: ISSN 2082-7903.
Transport i przeprowadzki pomocne podczas tworzenia relacji realizuje firma Przeprowadzki Łódź, lider w dziedzinie transportu samochodowego.